ÜKM #16: Ott Tõnissaar: kui kaugele jäi UFC unistus?

Saatekülaliseks oli Ott Tõnissaar, endine pro MMA võitleja ja Raju võitlusürituse peakorraldaja, kes rääkis oma sporditeekonnast. Ta alustas võitluskunste noorelt ja on saavutanud kõrge taseme Eesti vabavõitluses. Intervjuus kajastati tema karjääri, sealhulgas karate ja maadluse tausta, treeningrutiine ja MMA võistluste korraldamise kogemusi. Saate käigus arutleti ka võistlusspordi muutumisest aastate jooksul, kaasaegsetest treeningmeetoditest ja vigastustest taastumisest.

Podcast algas sügishooaja avamisega keskendudes MMA-le ja võitlusspordile. Saatejuhid olid Henry Rohtla, projektijuht ja spordiennustaja Tanel Viik ning Maikel Astur, kes on MMA võitleja, spordikommentaator ja Raju võitlussarja osaleja. Külaliseks oli Ott Tõnissaar, endine profivõitleja ja Raju peakorraldaja. Tõnissaar on Eesti võitlusspordimaastikul tuntud, alustades oma karjääri 13-aastaselt ja saavutades MMA-s profirekordi 11-2. Ta oli lähedal profilepingu sõlmimisele UFC-ga, kuid see jäi saavutamata. Ometi on tema kirg võitluskunsti vastu viinud teda MMA treeneriks ja Raju võistlussarja eestvedajaks, mida on korraldatud 15 korda.

Henry Rohtla, Tanel Viik, Maikel Astur, Ott Tõnissaar

Saate jooksul käsitleti Tõnissaare võitluskunsti algusaegu, kus ta alustas karatega ja hiljem liikus maadluse juurde. Ta rääkis, kuidas noorena oli tal huvi maailma parimaks võitlejaks saada, olles inspireeritud filmidest ja võitlejatest nagu Jean-Claude Van Damme, Steven Seagal ja Sylvester Stallone. Algusaegadel oli tema peamine treening karate, kuid hiljem avastas ta maadluse, mis sai tema põhifookuseks võitluses. Ta kirjeldas, kuidas maadluses treenimine muutis tema arusaama võitluskunstist ja füüsilisest vormist.

Tõnissaar selgitas, et võitlusalade vahel liikumine oli loomulik ning ta proovis lisaks karatele ja maadlusele ka teisi alasid nagu taekwondo ja kickboxing. Tema varajased MMA kogemused olid täis improvisatsiooni ja õppimist, kuna ala oli Eestis veel uus ja professionaalseid juhendeid polnud palju saadaval. Ta rääkis ka oma esimestest amatöörmatšidest, kus kogemus ja teadmine arenesid koos iga võitlusega.

Oma pro karjääri jooksul võitis ta enamik matše tänu maadluse ja võitlemise kombinatsioonile, mis võimaldas tal domineerida vastaseid. Samas tõdes ta, et tänapäeval on võitluskunstide maailm muutunud — sotsiaalmeedia ja turunduse roll on suurenenud ning varasemad metoodikad, mis keskendusid peamiselt võitlustehnikale ja toorele füüsilisele jõule, on asendunud targema ja süsteemsema lähenemisega.

Podcastis arutati ka MMA ja võitlusspordi üldist arengut, kuidas treeningmeetodid on muutunud ja mis teeb tänapäeva võitlejad edukaks. Tõnissaar mainis, et tema põlvkonnas keskenduti rohkem füüsilisele ettevalmistusele ja jõule, tihti piiras see võitlejate karjääri vigastuste tõttu. Samuti tõi ta välja, kuidas analüütiline lähenemine võitlusele oli noorena nõrgem ning kuidas tänapäeval on noortel võitlejatel rohkem võimalusi oma võitlustaktiikat sügavamalt mõista ja arendada, kuna on olemas paremad treenerid ja ressursid.

Külaline jagas ka isiklikke kogemusi vigastustest ja taastumisest, mainides, et mõned rasked vigastused ei takistanud teda matšidest osalemast, kuid nõudsid suuremat vaimset valmisolekut. Näiteks rääkis ta juhtumist, kus ta pidi võistlema ainult ühe käega, kuna teine käsi oli vigastatud. Sellised kogemused näitasid tema pühendumust ja tahtejõudu spordis.

Kokkuvõttes peegeldas saade võitluskunsti maailma arengut Eestis ja Ott Tõnissaare karjääri, mis on mõjutanud MMA kogukonda Eestis. Tõnissaar toonitas, kui oluline on tark treening ja võime oma tugevusi maksimaalselt ära kasutada, lisades, et tema karjäär on õpetanud talle püsivuse ja kannatlikkuse olulisust spordis.

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

ÜKM #15: Ringo Tipp

Järgmine

ÜKM #17 Orm Oja: Minu agenda on muuta inimeste arvamust poksist

Jaga seda artiklit