ÜKM #17 Orm Oja: Minu agenda on muuta inimeste arvamust poksist

Raju on läbi! Tänane külaline tunnustatud tippkokk ja võitlusspordi fanatt Orm Oja räägib oma kogemusest poksis, milline on tema suurem agenda võitlusspordi maastikul ning miks iga inimene võiks poksitrenni proovida.

Orm Oja, tippkokk ja võitlusspordi entusiast, jagab oma sügavat huvi ja austust võitluskunstide vastu, nähes neis palju enamat kui lihtsalt füüsilist tegevust. Oja, kes on ise ka osalenud võitlusspordi treeningutel, tõstab esile võitluskunstide mitmekülgsust ja nende positiivset mõju nii isiklikul kui ka ühiskondlikul tasandil.

Võitlusspordi stigma ja kunstiline väärtus

Orm räägib võitlusspordi tajumisest ühiskonnas, kus sageli seostatakse seda vägivalla ja agressiooniga. Ta soovib muuta seda negatiivset stigma, rõhutades, et võitluskunstid (inglise keeles "martial arts") peaksid olema tunnustatud kui distsiplineeritud kunstivormid, mis keskenduvad enesearengule ja -väljendusele. Oja näeb võitluskunstides vahendit, mis aitab inimestel end paremini väljendada ja arendada, tuues esile nende esteetilise ja tehnilise keerukuse.

Isiklikud kogemused ja võitluskunstide mõju

Orm rõhutab võitluskunstide mõju isiklikule distsipliinile ja keskendumisvõimele. Ta võrdleb võitluskunstide treeninguid professionaalsete kokkade ettevalmistustega, kus korduvad tegevused ja tehniliste oskuste lihvimine on vajalikud tipptasemel soorituse saavutamiseks. Oja on isegi oma restorani kollektiivi kaasanud võitlusspordi treeningutesse, näidates sellega, kuidas ühised tegevused võivad parandada meeskonnatööd ja vähendada stressi.

Haridus ja enesekaitse

Oja peab oluliseks võitluskunstide õpetamist noortele, pakkudes, et kooliprogrammides võiks olla enesekaitseõpetus. Ta usub, et see aitaks noortel kasvatada enesekindlust ja parandada ohutunnetust. Võitluskunstide treeningud pakuvad turvalist keskkonda, kus õpitakse mitte ainult füüsilisi oskusi, vaid ka vastutustunnet ja austust kaaslaste vastu.

Eesti heliloojatest poksijad

Oja tõi esile ka huvitava ajaloolise seiga, mainides, et mitmed Eesti heliloojad on tegeletud poksiga. Ta rääkis Uno Loopist, kes oli kahekordne Eesti noortemeister klassikalises poksis. See näide toetab Ormi väidet, et võitluskunstid ja nende harrastajad on sageli palju mitmekülgsemad, kui esmapilgul paistab. Uno Loopi näol on tegemist inimesega, kes on tuntud nii muusikuna kui ka poksijana, illustreerides ideaalselt Oja sõnumit, et võitluskunstid on osa laiemast kultuurilisest ja kunstilisest maailmast.

Kokkuvõte

Orm Oja kasutab oma platvormi ja kogemusi, et edendada positiivset suhtumist võitluskunstidesse, rõhutades nende kunstilist, kultuurilist ja isiklikku väärtust. Ta soovib näidata, et võitluskunstid on palju enamat kui lihtsalt jõud ja võitlus – need on distsiplineeritud tegevused, mis pakuvad vahendeid enesearenduseks ja -väljenduseks.

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

ÜKM #16: Ott Tõnissaar: kui kaugele jäi UFC unistus?

Järgmine

ÜKM #18 - Kas sajandi poksimatš oli rigged?

Jaga seda artiklit